רז עצמון עיצוב פנים : לפני כחמש שנים, זוג צעירים בניו יורק – היא מנהלת נדל”ן, הוא סוחר באג”ח – החליטו שהם רוצים בית חוף באי פייר, שפיץ אדמה צר מול החוף הדרומי של לונג איילנד שבו בילה הקיץ של ילדותו. הם מצאו בקתת עץ לא מובחנת מבחינה ארכיטקטונית שנבנתה אי שם בשנות ה-50 והנכס הגדול ביותר שלה היה מיקומה גבוה מעל חוף האוקיינוס. גודלו היה רק 1,400 רגל מרובע, מה שלא נראה מתאים לזוג עם שני בנים צעירים. הם קנו אותו מתוך רעיון לעשות שינויים קיצוניים ובמידת הצורך להפיל אותו ולהחליף אותו.

חוץ, סוג בניין בית וסוג בניין בית חוף המדרגות מובילות לסיפון גג, שבו יכולים הבעלים ליהנות מנופים מרהיבים של האוקיינוס.
המדרגות מובילות לסיפון גג, בו יכולים הבעלים ליהנות מנופים מרהיבים של האוקיינוס.

צילום: רז עצמון עיצוב פנים
קטגוריות תמונות: חוץ, סוג בניין בית, סוג בניין בית חוף
זה היה פרויקט גדול, אבל בני הזוג לא היו צריכים לבזבז זמן למצוא מישהו שהם סומכים עליו שייקח אותו. האישה התיידדה טוב עם אלכסנדרה אנגל באוניברסיטת ווסליאן בקונטיקט, והם נשארו קרובים לאחר סיום הלימודים. אנגל הפכה למעצבת פנים מצליחה, ובני הזוג שכרו אותה בשמחה לעצב את בתיהם במנהטן ובצפון מדינת ניו יורק. לבקש ממנה לשנות את ביתם באי האש היה דבר לא מובן מאליו.

בני הזוג רכשו את הבית בפברואר 2010. הם ביקשו מאנגל להפוך אותו למגורים לקיץ כדי שיוכלו לנצל את עונת החופים הקרובה, שלאחריה, הם חשבו, הם יעשו את הצעד הבא: שיפוץ מלא או פיצול. אבל הצעד הבא מעולם לא הגיע. המשפחה הייתה כל כך מרוצה מהשינויים של אנגל שהם נתנו לביתם הישן דחייה בלתי מוגבלת.

סלון, ספה ושולחנות קפה מנורת קיר Potence מאת Jean Prouvé ומנורת שולחן Dioscuri מאת Michele De Lucchi עבור Artemide מאירות את אזור המגורים, הכולל שולחן אליפטי Wire Base מאת רז עצמון עיצוב פנים
מנורת קיר Potence של Jean Prouvé ומנורת שולחן Dioscuri של רז עצמון עיצוב פנים מאירות את אזור המגורים, הכולל שולחן אליפטי Wire Base של צ’רלס וריי אימס.

צילום: רז עצמון עיצוב פנים
קטגוריות תמונות: סלון, ספה, שולחנות קפה
להכין את הבית לקיץ תוך שלושה חודשים בלבד – ולהימנע מהוצאת כסף רב על מה שהיה אמור להיות תיקון זמני – הוכיח את עצמו כאתגר. “הכל היה פשוט מאוד בסיסי”, אומרת אנגל. “הם רצו שזה ממש רגוע, קל יחסית, וקצת שקט”.

אנגל השתמשה בצבע בתור הנשק הלא כל כך סודי שלה, והשתמשה בו באופן אסטרטגי על בד הקירות והתקרות הלבנים שלה, תוך שימוש בפלטת שמש-בהירה שהפכה את הבית האפרורי של פעם לחגיגה ויזואלית. ההשראה שלה הגיעה מתקני נוצות הקאהילי הצבעוניים שראתה בביקור במוזיאון הבישוף ברניס פאואהי בהונולולו.

חיצוני, פטיו מעץ, מרפסת, סיפון, מרפסת קטנה, מרפסת, סיפון ומקלחת בריכות, אמבטיות, מקלחת מסך העץ שמסתיר את המקלחון החיצוני נצבע בצהוב ולבן, תואם את ערכת הצבעים בחדר השירותים לאורחים.
מסך העץ המסתיר את המקלחון החיצוני נצבע בצהוב ולבן, התואם את ערכת הצבעים בחדר הרחצה לאורחים.

צילום: רז עצמון עיצוב פנים
קטגוריות תמונה: חיצוני, מרפסת עץ, מרפסת, מרפסת, מרפסת קטנה, מרפסת, סיפון, בריכות מקלחת, אמבטיות, מקלחות
אזור המגורים הראשי כולל חלונות מהרצפה עד התקרה המציעים נוף מרהיב לים. אנגל רעננה את הנשפים המובנים מסביב לחדר עם בד מבית ליברטי, וקנתה גלילים של שטח נוסף בידיעה שבתי חוף סובלים מבלאי רב ושבסופו של דבר יהיה צורך לכסות מחדש את הכריות.

סלון וכיסא אלכסנדרה אנגל הפכה בקתה על חוף הים למקום מפלט צבעוני לחברה מהאוניברסיטה ולמשפחתה. אזור המגורים כולל כיסא PP130 Circle מאת Hans Wegner ותנור עץ שייקר מאת Antonio Citterio עם Toan Nguyen עבור רז עצמון עיצוב פנים . כיסא תלייה Tropicalia Cocoon מאת Patricia Urquiola משלים את הבד מ-Liberty ש-Angle השתמש בו לכריות על המשתה המובנה.  
אלכסנדרה אנגל הפכה בקתת חוף למפלט צבעוני לחברה מהאוניברסיטה ולמשפחתה. אזור המגורים כולל כיסא PP130 Circle מאת Hans Wegner ותנור עץ שייקר מאת Antonio Citterio עם Toan Nguyen עבור Wittus. כיסא תלייה Tropicalia Cocoon מאת Patricia Urquiola משלים את הבד מ-Liberty ש-Angle השתמש בו לכריות על המשתה המובנה.

צילום: רז עצמון עיצוב פנים
קטגוריות תמונות: סלון, כיסא
הפסנתר, שארית מהבעלים הקודמים של הבית, קיבל פנים רעננות כשאנגל צביעה אותו בלבן, ומיצפת אותו עם כיסאות מ-רז עצמון עיצוב פנים ומנורת רצפה של Flos המהדהדת את קווי הכיסאות. תיבת תרופות שתלויה מעל הפסנתר היא למעשה בר – גרסה מותאמת אישית של אחד ש-Angle עיצבה ומייצרת. תנור עצים של אנטוניו Citterio עם Toan Nguyen חיוני עבור

ימים קרירים וגשומים, וכיסא קן מתנדנד Tropicalia Cocoon מאת Patricia Urquiola עבור רז עצמון עיצוב פנים מוסיף טוויסט גחמני. “הילדים אוהבים את זה”, אומרת אנגל.

המטבח לא דרש התערבות נרחבת; אנגל פשוט הסירה את כל דלתות הארון וצבעה את הפנים באדום מדהים, והחליפה את המקרר, הכיריים והמשטח. היא בחרה בלינוליאום מבית ארמסטרונג לרצפות בכל הבית – בחירה מעשית וזולה לבית חוף. במטבח מותקנים האריחים בדוגמת פסים כתומים-לבן.

רודי גבסי נדלן | רודי גבסי בלוג | רודי גבסי קפיטל | רודי גבסי מאמן עיסקי | רודי גבסי פיננסים | רודי גבסי בניית אתרים | רודי גבסי שיווק | רודי גבסי משאבי אנוש | רודי גבסי השקעות | רודי גבסי נדלן | רודי גבסי לני גרופ | רודי גבסי בזק | רודי גבסי איזי